02129090216
 

Ece labaratuvarları

Ecelab  2006  yılından itibaren antalya istanbul ve mugla bölgelerinde kalibrasyon validasyon eğitim ve yapı malzemeleri deneyleri konusunda hizmet vermektedir.Firmalarımız kalibrasyon konusunda TÜRKAK tan yapı malzemeliri için TSE den akredite edilmiştir.

Akreditasyon logolu kalibrasyon sertifikaları ve TSE taşeron labt logolu raporlar sadece kapsamları tarafından akredite edilmiş numuneler için düzenlenir.

Akreditasyon

İlgili ulusal ve uluslararası düzenlemeler, kalibrasyon laboratuarları için akredite olmak konusunda bir mecburiyet getirmemektedir. Akreditasyon, tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Ancak akredite olmak ilgili laboratuarları diğer laboratuarlar karşısında daha güvenilir hale getirebilmektedir.

Bazı standartlar kalibrasyon hizmetlerinin akredite kalibrasyon laboratuarlarından alınmasını zorunlu kılabilir. Ayrıca bu hizmeti almak isteyen firmalar bir güven unsuru olarak akredite laboratuarları tercih edebilirler.

Firmamız serbest piyasa ekonomisinin önceliklerini  dikkate alarak kalibrasyon laboratuarlarında efektif gördüğü konuları Türk Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK) akredite ettirmiş ve kapsam genişletme önceliklerinide buna göre düzenlemiştir.

Gerek deney gerkse kalibrasyon hizmetlerimizin tümü TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak oluşturulan Kalite Sistemlerine göre uygulanmaktadır.

Ancak akreditasyon bir zorunluluk değildir. Özellikle ISO 9001 standardına göre belge almak isteyen kuruluşlar, akredite olmayan kalibrasyon laboratuarlarından da bu hizmetlerini ilgili birkaç gerekliliği yerine getirerek rahatlıkla alabilirler. Bu konuda TÜRKAK tarafından yayınlanmış olan Akreditasyon: (2001/6) Ölçümlerin İzlenebilirliği Hakkında Tebliğ’den ayrıntılı bilgi alabilirler.

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.